Jak koupit dobrou vibrační plošinu

Důležitá fakta ke zvážení před nákupem vibrační plošiny

Skvělá pro každého

Vibrační plošiny jsou skvělé pro každého uživatele:

Začátečníci si užijí vibrace nízkých rychlostí, které posílí jejich tělo a pomohou shodit kila navíc bez namáhavého cvičení.

Mladé ženy a matky je mohou využít k navrácení kondice a vytvarování svalstva.

Středně pokročilí uživatelé získají zajímavou příležitost obohatit svůj dosavadní trénink o moderní, velmi efektivní vibrační technologii.

Pokročilí uživatelé mohou těžit z programů s vyšší intenzitou pro výrazné tvarování těla nebo využívat nízké vibrace k masáži po náročném tréninku.

Vibrační plošiny jsou výborné i pro starší osoby, neboť zlepšují hustotu kostní tkáně a mají další blahodárné účinky na zdraví.

Cíle tréninku a cílové oblasti: cvičení pro celé tělo, které aktivuje téměř každý sval a posiluje vaše kosti

Vibrační plošiny zajišťují efektivní trénink, který tvaruje svalstvo a urychluje ztrátu nadbytečných kilogramů. Vibrační technologie aktivuje všechny svalové skupiny v těle zároveň a přináší další žádoucí výhody:

 • lepší krevní oběh
 • zvýšená svalová síla a pružnost
 • pomáhá spálit kalorie
 • lepší rozsah pohybu
 • lepší držení těla
 • zmírnění celulitidy
 • zvýšená hustota kostní tkáně
 • snížená svalová bolestivost

Možnosti cvičení: vibrační technologie pro kombinovaný kardio a svalový trénink

Vibrační plošiny produkují vibrace vysoké frekvence, které stimulují přirozené reflexní reakce na vibrace a aktivují kontrakce svalů až několikrát za vteřinu, což má za následek až neuvěřitelné zlepšení svalové síly a flexibility. Kombinují kardiovaskulární trénink, silový trénink, tvarování svalstva, flexibilitu a relaxační masáž – vše v jednom úžasném domácím fitness zařízení. Můžete zredukovat svůj trénink na pouhých 10 minut denně a přesto dosahovat skvělých výsledků.

Díky svým schopnostem byla vibrační technologie použita už ruskými kosmonauty, aby jim pomohla zvládnout důsledky nulové gravitace ve vesmíru. Nyní je k dispozici všem, aby mohli vibračním tréninkem dosahovat úžasných výsledků v pohodlí svého domova. Různé úrovně intenzity vibrací mají různé účinky tréninku:

 • nízké rychlosti masírují vaše tělo, pomáhají vám od bolesti, zvyšují flexibilitu a zlepšují krevní oběh
 • střední rychlosti spalují tuk, tvarují svaly, stimulují klouby a kosti
 • vysoké rychlosti zlepšují kostní hustotu, tvarují svaly a zvyšují vaši sílu

Prováděním různých cviků jako jsou dřepy, sedlehy nebo kliky zapojíte různé svalové skupiny a dosáhnete lepších výsledků.

Typy vibračních plošin a jejich důležité vlastnosti

Na trhu jsou různé typy vibračních plošin, které vám umožní různé cvičební a tvarovací výsledky.

Oscilační nebo otočné vibrační plošiny

Jsou to nejlepší pro fitness a terapii a mezi uživateli nejoblíbenější. Poskytují nejpřirozenější oscilační vibrace, které mají mnoho prospěšných účinků a přispívají k dosažení stejných výsledků s menším úsilím než lineární modely. Uživatelé je obvykle považují za pohodlné a skvělé pro uživatele všech generací.

Pístové nebo lineární vibrační plošiny

Jsou vhodné pro speciální fitness tréninky vysoké úrovně. Někteří uživatelé je považují za nepohodlné. Jsou vhodné zejména pro uživatele, kteří jsou v dokonalé kondici.

Horizontální vibrační plošiny

Tyto jsou využívány zejména na terapeutické účely a mezi domácími uživateli jsou velmi oblíbené. Hojně jsou využívány hlavně osobami se zdravotními obtížemi.

Jakou vibraci si zvolit?

Pokud hledáte vibrační plošinu pro dosažení vašich fitness cílů, doporučujeme vám spíše oscilační vibrační plošinu, která vám umožní efektivní trénink.

Jsou zde i další důležité faktory, které byste měli zvážit před zakoupením vibrační plošiny:

Maximální nosnost: Ujistěte se, že má vibroplošina dostatečnou nosnost.

Konstrukce: Vyberte vibrační plošinu s robustním pevným rámem, který vám zajistí stabilitu během cvičení.

Rozpětí rychlostí a programy: Kvalitnější vibrační plošiny mají různé cvičební programy a širší spektrum rychlostí, aby vám zajistily různorodý trénink, vhodný právě pro vaše potřeby.

Hlučnost: Některé vibrační plošiny jsou velmi hlučné, proto zkontrolujte úroveň hlučnosti stroje ještě před jeho nákupem.

Uživatelé: Zkontrolujte, zda vibrační plošina unese vaši maximální hmotnost. Pokud jste vyšší, zkontrolujte rozměry stroje.

Motor: Vibrační plošiny s vyšším výkonem motoru dosahují lepších výsledků a obvykle jsou i tišší.

Amplituda: Hloubka vibrací, měřená v milimetrech, poskytuje informace o intenzitě cvičení – čím vyšší amplituda, tím vyšší intenzita tréninku.

Frekvence: Počet vibrací za vteřinu je měřen v hertzích nebo RPM. Vyšší frekvence znamená intenzivnější cvičení.

Porovnejte různé typy vibračních plošin na základě této nákupní příručky a udělejte bezpečné a informované rozhodnutí o nákupu.

Tipy pro údržbu

Udržujte svou vibrační plošinu čistou – po každém použití stroj otřete ubrouskem od potu a jednou za týden jen očistěte od usazeného prachu.

Každý měsíc zkontrolujte zda existují nějaké uvolněné konce a zkuste je v uživatelském režimu, abyste se ujistili, že fungují správně.

Jednou ročně zkontrolujte opotřebení vnitřních součástí a vyčistěte vnitřek své vibroplošiny.

Při dodržování těchto tipů na údržbu by vám měla vaše vibrační plošina sloužit po dlouhá léta.

Kupte si vibrační plošinu od solidního prodejce, se kterým máte zkušenosti. Měla by se na ni vztahovat nejméně roční záruka.