V košíku nejsou žádné položky.

Vyzkoušejte

Který stepper je pro vás ten pravý?

Důležité faktory ke zvážení před nákupem stepperu

Steppery, také známé jako krokové trenažéry, jsou ideální posilovací stroje, které poskytují efektivní kardio trénink bez rizika zranění kolenou, boků nebo kotníků. Jsou snadno použitelné, nezabírají mnoho místa a snadno se udržují. Mini steppery jsou také přenosné a lehké, což vám umožní vzít si jej s sebou, ať jdete kamkoli. Ideální domácí fitness zařízení pro všechny uživatele – začátečníky, starší osoby, novopečené maminky, a všechny ostatní začátečníky, starší osoby, novopečené maminky, a všechny ostatní Steppery jsou perfektní fitness stroje do každé domácnosti a pro každého uživatele. Nabízejí efektivní kombinaci kardio cvičení a vytrvalostního tréninku ideálních pro:

 • naprosté začátečníky, kteří chtějí vnést do svého života jednoduchý, ale přesto velmi účinný způsob spalování tuků,
 • starší osoby, které chtějí zůstat v kondici, zabránit poklesu množství jejich svalové hmoty a zlepšit své kardiovaskulární zdraví,
 • novopečené maminky, které chtějí vytvarovat postavu po porodu,
 • všechny, kteří chtějí účinně tvarovat své tělo u sebe doma.
Cvičení na stepperu je taktéž skvělé jako rehabilitace a nezatěžuje vaše klouby.

Cíle cvičení: chůze do schodů pro působivé výsledky tvarování těla za pouhých pár minut na stepperu denně

Steppery zajišťují extrémně efektivní simulaci chůze do schodů, která aktivuje celé tělo a pomáhá tvarovat svalstvo za pouhých 20 minut cvičení denně. Zejména se cílí na vaše:

 • boky
 • hýždě a
 • nohy

Cvičení na stepperu je méně namáhavé než aerobik, přesto skvělé pro formování vašeho těla a spalování kalorií. Za 30 minut na stepperu spálíte kolem 300 kalorií, což je velmi efektivní pro hubnutí. Pravidelné cvičení zlepší vaše kardiovaskulární zdraví, posíli vaše srdce a zlepší váš celkový zdravotní stav. Kromě toho:

 • zlepšíte svou kondici, výdrž a posílíte svalstvo
 • zvýšíte hustotu kostí a zlepšíte zdraví svých kloubů
 • zlepšíte svou rovnováhu, držení těla, sebevědomí a náladu
 • snížíte stres, napětí, zbavíte se únavy, zlepšíte hladinu energie

Možnosti cviků: chůze do schodů přináší efektivní kardio trénink

Steppery jsou navrženy tak, aby napodobovaly pohyb chůze do schodů - buď rotačním pohybem schodů nebo jednoduše stlačením pedálů. Spojují nízký nápor, spalování tuků kardio cvičením a silový trénink do jednoho nadupaného cvičení. Můžete je používat vsedě nebo vestoje, abyste dosáhli efektivnějšího cvičení. Obyčejné steppery se nevěnují posilování horní části těla, ale v dnešní době je mnoho modelů dodáváno s vestavěnými odporové pásy nebo držáky na činky, abyste mohli zároveň posilovat trup a paže.

Rychlý tip: dejte pod stepper gumovou podložku pro lepší stabilitu.

Typy stepperů a jejich extra funkce

Existuje mnoho různých typů stepperů dostupných na trhu. První klasifikace rozlišuje mezi elektronickými a manuálními steppery. První skupina poskytuje kvalitnější stroje, kde motor reguluje pohyb kroku, což vede k nižšímu dopadu na nohy, zatímco manuální steppery prezentují levnější variantu bez elektronických tlakových pístů.

Dále si můžete vybrat mezi dvěma hlavními skupinami stepperů, které poskytují různou kvalitu a funkce:

Velké steppery

Tyto posilovací stroje poskytují vyšší kvalitu a jsou dražší. Přicházejí s protiskluzovou rukojeti pro oporu, lepší rovnováhu a intenzivnější cvičení. Obvykle mají již pokročilé funkce včetně počítače monitorujícího kvalitu cvičení, různé cvičební programy, jednodušší nastavení odporu a luxusní prvky jako je láhev na vodu nebo držák na knihy.

Mini steppery

Tyto steppery jsou kompaktní, přenosné a levné. Zaberou velmi málo místa a šetří tak prostor. Přenosný design umožňuje vzít je s sebou i na cesty. Nemají rukojeť, ale přesto jsou pozoruhodně stabilní. Nejlepší modely nabízejí další funkce včetně počítače, který však obvykle nemá naprogramované typy cvičení nebo další luxusní funkce.

Užitečné funkce pro různé požadavky na cvičení

Existuje mnoho variant stepperů, které poskytují různé funkce pro různé cvičební účely. Swing steppery umožňují rotační pohyb navíc a cílí se tak na svaly v dolní části těla z různých úhlů (např.: StreamLine Swing Stepper). Steppery s odporovými pásy a ty se zabudovanými závažími umožňují posilovat i horní části těla (ex.Swing Stepper), zatímco některé steppery jsou opatřeny i dalšími integrovanými tréninkovými nástroji jako jsou rotační desky, aby zajistili větší rozmanitost cvičení (např. Stepper s činkami a rotační deskou).

Nejlepší tipy k nákupu: Steppers s nezávislými pedály jsou lepší – neumožňují tolik podvádět - když sešlápnete jeden pedál, druhý se sám nezdvihne.

Typy odporu: Steppery mají buď hydraulické písty nebo systém magnetického odporu, který je obvykle používán ve velkých schodišťových stepperech a je provozován přes počítač. Oba odporové systémy jsou velmi pevné a trvanlivé. Hydraulický systém je hlučnější, zatímco systém magnetického odporu poskytuje plynulejší provoz. Některé steppery vám umožní nastavit úroveň odporu, aby vyhovoval právě vašim potřebám (např. Duo Stepper).

Další pokročilé funkce: Některé steppery přicházejí s různými programy, integrovaným pulzním monitorem a dalšími funkcemi, které vám pomohou udržet váš trénink pod kontrolou a být pohodlnějším a zajímavějším.

Počítač: většina stepperů je opatřena vestavěným počítačem, který vám poskytne zpětnou vazbu na trénink, včetně počtu dlouhých kroků, spálených kalorií a času.

Tipy na údržbu

Steppery jsou šikovná fitness zařízení, která nevyžadují mnoho údržby. Chcete-li zachovat váš stepper funkční po řadu let, dodržujte následující doporučení pro údržbu.

Týdně nebo po každém použití, byste měli otřít pot a prach měkkým hadříkem za použití neabrazivního čisticího prostředku.

Měsíčně zkontrolujte šrouby, abyste se ujistili, že jsou utažené, vyzkoušejte stepper v režimu uživatele, abyste se ujistili, že správně funguje a vysajte podlahu pod a kolem stepperu.

Dvakrát ročně otřete vnitřek stepperu, zkontrolujte třecí pás a ostatní části, abyste se ujistili, zda nepotřebují servis. Taktéž namažte kolomazí tlumiče, aby váš stepper sloužil co nejdéle.