Zdraví a pohoda

 • Jak na podzim předcházet nachlazení?

  Jak na podzim předcházet nachlazení?

  Všichni víme, jak může být nachlazení nepříjemné, obzvláště pokud onemocníme v době, kdy máme plné ruce práce. Chladnější podzimní dny s sebou často přinášejí nachlazení, proto je v tuto dobu třeba na sebe dávat mimořádný pozor. Jak můžeme předcházet těmto virovým infekcím, které není možné léčit pomocí moderní medicíny?

  Číst více 
 • Nakopněte svůj imunitní systém v 7 snadných krocích

  Nakopněte svůj imunitní systém v 7 snadných krocích

  Chladný a suchý zimní vzduch nahrává virům, takže nikoho nepřekvapí, že nachlazení, chřipka a další virové infekce jsou během zimních měsíců tak rozšířené. Ale je možné se výrazně zasadit o to, aby se vám tito nerozluční společníci zimy vyhnuli nebo abyste alespoň snížili pravděpodobnost onemocnění. Přinášíme 7 snadných kroků, které nakopnou váš imunitní systém a poradí si s těmi nepříjemnými infekcemi...

  Číst více 
 • Jak emoce ovlivňují naše zdraví

  Jak emoce ovlivňují naše zdraví

  Emoce, pocity, a to jak se celkově cítíme, má velký vliv na naše zdraví. Dobré zdraví je velmi důležité, protože nám umožňuje žít život naplno. V dnešním zrychleném světě je většina z nás ovlivňována stresem. Pokud tedy chceme dosáhnout citového zdraví, je k tomu nezbytná dobře vyvinutá emoční inteligence.

  Číst více 
 • Mýty a fakta o senné rýmě

  Mýty a fakta o senné rýmě

  Pokud celý svůj život trpíte sennou rýmou, zřejmě jste už slyšeli tisíce tipů a rad od podobně postižených pacientů, lékařů, ale i těch, kteří o tomto problému nemají ani ponětí. Některé tipy jsou vcelku logické, jiné zas tolik ne, ale taky se najdou moudra vskutku prapodivná – což ale neznamená, že nemusí být užitečná. Takže, co je pravda a co je pouze mýtus?

  Číst více 
 • Problémy ve škole? Tyhle 4 jídla mohou pomoci!

  Problémy ve škole? Tyhle 4 jídla mohou pomoci!

  Mají vaše děti problémy ve škole? Nedaří se jim udržet krok se svými spolužáky? V prvé řadě je třeba si uvědomit, že problém s učením není nic, za co by bylo třeba se stydět, pak se můžete soustředit na hledání řešení. Možná, že tato 4 jídla dokáží výkon vašich ratolestí zlepšit…

  Číst více 
 • Sedm hlavních pravidel při opalování

  Sedm hlavních pravidel při opalování

  Slunce – symbol života, tepla, laskavosti a potěšení pro dospělé i děti. Ale tohle je jen jedna strana mince. Slunce dokáže být také velmi nebezpečné – rakovina kůže je v několika posledních letech na vzestupu. Nejlepší proto je, držet se ve stínu a používat účinné ochranné prostředky! Co dalšího potřebujete vědět…?

  Číst více 
 • Spálili jste se? 5 řešení, díky kterým se budete cítit okamžitě lépe

  Spálili jste se? 5 řešení, díky kterým se budete cítit okamžitě lépe

  Podařilo se vám se spálit – a to bez ohledu na to, jak opatrní jste při pobytu na sluníčku byli? Problém se spáleninami není jen v tom, že jsou škodlivé a nebezpečné pro pokožku, jsou také bolestivé a vašemu vzhledu nepřidají. Pokud jste si právě uvědomili, že je vaše kůže červená a pálí, máme pro vás 5 tipů, díky kterým se budete okamžitě cítit lépe.

  Číst více 
 • Uvažujete o tom, že byste se letos na jaře vzdali kávy?

  Uvažujete o tom, že byste se letos na jaře vzdali kávy?

  Pokud opravdu uvažujete o tom, že byste se mohli letos na jaře vzdát kávy, máme pro vás perfektní řešení - začněte místo toho pít zelený čaj! Nabízí všechny přínosy kávy a je obecně mnohem zdravější. Chcete vědět, jaké pozitivní změny můžete očekávat?

  Číst více 
 • Cvičení venku v chladných podzimních dnech

  Cvičení venku v chladných podzimních dnech

  Na podzim nás většinou nižší teploty a špatné počasí přinutí trávit volný čas v uzavřených místnostech. Nelíbí se vám to? Máme pro vás několik tipů na cvičení venku i v chladnějších podzimních dnech...

  Číst více 
 • Když je venku příliš horko na cvičení

  Když je venku příliš horko na cvičení

  Cvičení přispívá k fyzické i duševní pohodě, ale jedině tehdy, pokud se u toho neuvaříte zaživa. Přehřátí dokáže trénink pořádně zkomplikovat a jeho následky mohou být opravdu nepříjemné. Jak tedy předcházet přehřáti a nesedět přitom celé leto doma?

  Číst více